The Kakalashka!

Main | Registration | Login

Main » Articles » За живота от нещата

По света и зад нас
Вчера се изигра поредният мач от женската футболна лига “А”, между отборите на ФК “Дупенца” Дупница и ФК “Ошаф” Сливница. Още от сутринта стадионът беше почти пълен и феновете чакаха със затаен дъх появата на любимките си.
Заслужава си да споменем някои от главните играчи на отборите. Нушка Стайкова – капитан и централен нападател на ФК “Дупенца” – 2 пъти носителка на приз “Златни топки” и миналогодишна носителка на “Златна обувка с ток”. От “Ошаф” пък впечатление правят Росица Бурнусузува – полузащитник (навярно, поради което и излезе прякорът – Полу(р)оската) с невероятните 90-60-90 гръдна-талия-ханш/средно на мач, както и вратарката Паска “Ютонга” Цацкова, която за себе си казва, че спира 2 топки едновременно и изпива сока на централния нападател, както на терена, така и в леглото. На скамейката за мача, поради контузия настъпваща всеки месец за по 2-3 дена, щеше да остане Гергана Иванова “Гонзо”. Прякорът и идваше от това, че всяка година я продаваха в някой отбор, за по един сезон, и след това отново я купуваха в “Ошаф”.
Отборите пристигнаха на стадиона с 30 минутно закъснение, поради новооткрития МОЛ в близост до спортното съоражение. След това се оказа, че хигиенистката - леля Мария от рекламата е изпрала белите спортни екипи на ФК “Ошаф” барабар с чифт червени прашки и така те са станали абсолютно единтични с розовите екипи на “Дупенца” Дупница. След кратко съвещание с изпълкома, мачът трябваше да се доиграе по бельо, за радост на многобройните фенове.
Докато течеше дежурното, преди всеки мач, разяснение от страна на треньорите към отборите на тема “Що за животно е Засадата и кога се свири” и “Каква е разликата между Пряк и Непряк Свободен Удар”, двете агитки се захапаха чрез издигането на редица хапливи слогани от рода на “Сливи за смет - нещем, нещем, нещем!”, “Със силикон се става шампион!” и закачливото “Не ни жалете, а ги покажете!”.
Двата отбора изязоха на терена и теглиха чоп за топка и врата. Реферът поклати глава с усмивка, каза си “Ха сега, да видим кой на кого ще свири!, и даде сигнал за началото на срещата.
Първите 15 минути се наблюдаваше игра в центъра, като и двата отбора доказаха, така да се каже, че умеят да мачкат коженото кълбо. В 20 минута обаче, неразбирателство в защитата на тема “Лак и червило” остави свободен коридор за лявото крило на “Дупенца” Дупница, който беше оползотворен моментално. Последва центриране по земя към стаилата се в “палантерията” и чакаща на гюме Нушка Стайкова. Тя обработи топката професионално, като междувременно дори успя да заслепи вратарката с боди пиърсинга си, и откри резултата с красив удар тип “На Боц”.  Голът бе посрещнат с руска трупа и бурна радост тип “Илиян Киряков”. Публиката искаше да стане на крака, но от възбуда не можа.
До края на полувремето не се случи нищо запомнящо се.
Съдията свири край на 1вата част и отборите се изнесоха към съблекалните на кафе, чалга и клюки. Треньорите не направиха промени, освен че ФК “Ошаф” смени тактиката си на 4-4 и 2 с естествен бюст.
През второто полувреме Сливничанки натискаха, но дупнишкото катеначо не се огъна на натиска. Критичен момент за дупничанки стана 81 минута. Тогава капитанката Нушка Стайкова дръпна сутиена на противников играч, не оставяйки почти нищо на фантазията на феновете, и и беше свирено нарушение. На Нушка беше вдигнат директен червен картон. При вида му тя се поогледа, каза си “А сега пък дай целия стадион да разбере, че съм на червено!” и тегли няколко стоичкови псувни на съдията, като дори иззу прашките си за да не остане голословна. Това необмислено действие от нейна страна, мигом докара множество микроинфаркти на първи и втори ред от сектор “Г”. След мача 81ва минута беше многократно “връщана” от Асен в “1 към 1”. Нушка предаде капитанската превръзка с крилца на съотборничка и напусна терена под бурното подсвиркване на тифозите. Лекарски екип изнесе пострадалата и контузеното от падането място беше моментално замразено и лакирано на ново.
До края срещата се превърна в игра на нерви, поради внезапно настъпил PMS при 6 от играчите. В 90 минута прозвуча и последната свирка на съдията, но никой не я видя тъй като тя се случи в съблекалните.

Category: За живота от нещата | Added by: momoneymain (25.09.2008) | Author: MoMoneyMain
Views: 939 | Comments: 1 | Rating: 5.0/6 |